Zaujalo mě: Mňága a Žďorp - Dáreček

19. srpna 2012 v 23:28 | Kumano |  Ostatní
Každý, kdo jen trošku posouchá českou hudbu, určitě někdy slyšel jméno Mňága a Žďorp. No a tahle skupina z Valašského Meziříčí letos oslavila výročí 25 let a v rámci toho vznikl velmi zajímavý počin, příhodně nazvaný Dáreček. Dáreček je dvoj CD a DVD, na kterém najdete třicet coververzí těch nejznámějších písniček od Mňágy a Žďorp.
.


.
Na albu se vyskytla nejrůznější řada českých hudebních těles, namátkou třeba Tata Bojs, Tři Sestry, Čechomor, Kryštof, Xindl X nebo Monkey Business.
.
Co je ale nejzajímavější, dvě z těchto spoluprácí se dočkaly i svých klipových verzí. První, která se na albu nakonec neobjevila je zajímavá předělávka songu Hodinový Hotel (1993), kterou mají na svědomí WWW! Myslím, že styly obou kapel se k sobě velmi pěkně hodí (melancholie, deprese) a vůbec bych se nezlobil, kdyby spolu udělali nějaký větší projekt, ale to se asi nikdy nestane...
..
No a druhé video je už k songu, který se na albu nachází. Je to coververze věci Některé otázky už si prostě nekladu (2006), kterou si vzali na paškál kluci z Prago Union a opět z toho vzniklo originální a zajímavé dílko. Je fajn, že se Petr Fiala nebál pustit do takového experimentálního projektu. Být takových projektů víc, hned by bylo co objevovat a poslouchat :)
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama